Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Bet kada galėsite išvalytii slapukus pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Spineriai

Spineriai

Spineriai – vienas populiariausių šiuolaikinių žaislų. Vos pasirodę rinkoje jie greit užkariavo jaunimo širdis. Šiuo metu gaminami ne tik skirtingų spalvų, bet ir skirtingos tematikos sukučiai. Todėl kiekvienas gali rasti sau tinkamą sukutį, kuris labiausiai atsispindės savininko asmenybę ir pomėgius.

Žaibiškas šių laisvalaikio žaislų išpopuliarėjimas lėmė ir įvairios šalutinės veiklos, žaidimų atsiradimą. Pavyzdžiui, tarp jaunuolių populiaru yra varžytis, kas ilgiau sukutį išlaikys besisukantį ant piršo, arba kas moka atlikti įvairesnių triukų.

Dažnai klausiama, o kokia iš to nauda? Visų pirma didžiausia spinerio teikiama nauda – tai lavinama koordinacija, pirštų miklumas, reakcija. Prie viso to galima pridėti socialinę naudą – juk vaikai komunikuoja tarpusavyje, mokosi vienas iš kito, lavina savo bendravimo įgūdžius. Trečia, jie užsiima veikla, kuri jiems teikia džiaugsmo. Gaminasi laimės hormonai – endorfinai. O laimingi vaikai užauga laimingais, neburbančiais ant aplinkinių suaugusiais. Taigi, šio žaislo teikiama nauda akivaizdi ir apčiuopiama.

Žaislo konstrukcija visai paprasta. Veikimo principas paremtas besisukančiais guoliais, kurie įmontuoti į sukučio vidų. Kiekvienas sukutis gali turėti individualų guolių kiekį, skirtingą formą ir sukimosi garsą. Taip vadinami Fidget spinner gaminami ir iš skirtingų medžiagų: gumos, medžio, įvairios kokybės plastmasės, metalo ir t. t. Dažniausiai šie žaislai gaminami 9 cm skersmens, bet tai toli gražu nėra dogma, todėl rinkoje galima rasti ir kitokių dydžių suktukų. Viskas priklauso nuo suktuko paskirties ir jo šeimininko.

Klaidinga manyti, kad suktukai yra tik vaikų žaidimas. Šis savotiškas įrenginys rado savo nišą ir tarp suaugusiųjų. Tačiau pasirodė ir nuomonių, teigiančių, esą suktukai blaško dėmesį, atitraukia nuo kasdienių darbų ir trukdo susikaupti. Savo ruožtu šios nuomonės oponentai teigia, kad bet koks hobis atitraukia žmogų nuo kasdienių darbų. Bet tai ir yra to hobio privalumas. Aišku, svarbu rasti tą aukso viduriuką tarp atsipalaidavimo ir darbo. O sukutis pasižymi raminamu, antistresiniu poveikiu. Kad ir kaip bebūtų, sukutis vis dar išlieka labai populiarus ir mėgstamas vartotojų. 

Pagalba