Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Bet kada galėsite išvalytii slapukus pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Žaislai

Žaislai

Sakoma, kad vaikai yra mūsų gyvenimo gėlės. Gėles, kaip ir vaikus, reikia puoselėti, prižiūrėti, rūpintis jomis. Norint, kad vaikai užaugtų oriais ir laimingais suaugusiais, svarbu atliepti jų vidinius poreikius. Vaikai mokosi žaisdami, todėl tėvų pareiga yra pasirūpinti vaikų „mokomąja medžiaga“ – žaislais. Tokiu būdu tėvai padeda savo vaikams lavinti kūrybiškumą, koordinaciją, reakciją, fantaziją, bendruomeniškumą, gerinti komunikacinius įgūdžius ir t. t.

Šiandien rinkoje gausu įvairiausių kategorijų žaislų: lauko žaislai, žaislai skirti maudynėms, žaislai vaikams iki 3 ir nuo 3 metų, lavinamieji žaislai ir t. t. Įrodyta, kad vaikams sveikiausia kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, todėl lauko žaidimai yra neatsiejama vaikystės dalis. Žaidžiant lauke grūdinamas vaikų imunitetas, jei tampa atsparesni peršalimams ir kitoms ligoms.

Tačiau šiuolaikiniai tėvai susiduria su problema: kaip atitraukti vaikus nuo kompiuterių ir paskatinti žaisti lauke? Sumanūs tėvai vaikus į kiemą vilioja specialiai jiems įrengtomis sūpynėmis, smėlio dėžėmis, karstynėmis. O kur dar vasariški vandens žaidimai! Vandens šautuvai, balionai, muilo burbulai... ir vaikų diena pilna nuotykių bei linksmybių be jokių kompiuterių!

Žiema vaikams taip pat nešykšti pramogų lauke. Tai ir vėžinėjimasis nuo snieguotų kalnelių rogutėmis ar slidėmis, ir dailusis čiuožimas avint pačiūžas ant kieme užšalusios balutės.

O lyjant lietui ar siaučiant pūgai, galima ramiai žaisti namuose. Vienas mėgstamiausių visų laikų vaikų žaidimų yra vaidmenų žaidimas, pavyzdžiui, parduotuvė ar mokykla. Žaisdami šiuos žaidimus vaikai ne tik gerina savo socialinius įgūdžius, bet ir mokosi konstruktyvaus bendravimo ir derybų meno. Pavargus nuo aktyvių žaidimų galima ilsėtis vartant įdomią knygą ar žaidžiant žaidimus planšetėje. Pravartu šiuos išmaniuosius žaislus nepamiršti įsimesti į kelionių krepšį.

Be to, kelionėje gali praversti ir kiti, daug vietos neužimantys, bet naudingi žaislai. Pavyzdžiui, spineriai. Šie maži, į kolibrius panašūs, besisukantys žaisliukai traukia vaikus it medus. O žaisdami sukučiu vaikai nešvaisto laiko, bet lavina savo koordinaciją ir reakciją.

Renkantis žaislus svarbu atsižvelgti ne tik į savo vaiko amžių, bet ir į tai, ar siūlomas žaislas atitinka saugumo standartus. Internetinės parduotuvės Iperku.lt žaislų pasiūla leis Jums neišeinant iš namų išsirinkti saugų žaislą savo vaikui ir jį užsisakyti su pristatymu tiesiai į namus.

Pagalba