Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Bet kada galėsite išvalytii slapukus pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Filtruoti pagal

Riedžiai

Riedžiai

Ne per seniausiai mus pasiekė naujovė gražiu, lietuvišku riedžio vardu. Tiesa, riedžiai pradėti gaminti dar 2001 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tačiau Lietuvoje jų populiarumo pikas tarp aktyvaus poilsio mėgėjų prasidėjo tik pastaraisiais metais. Išvydę šią judėjimo priemonę pirmą kartą daugelis tikriausiai buvo nustebinti. O galbūt netgi pasijuto tarsi fantastiniame filme apie ateitį ir uždavė sau klausimą: kas čia per daiktas ir kaip jis vadinasi?

Taigi riedis (originalo kalba segway) yra elektrinė transporto priemonė, dažniausiai turinti du ratus ir skirta naudoti tik vienam asmeniui vienu metu. Riedžiu važiuoti gali ne tik suaugusieji (transporto priemonės, priklausomai nuo konkretaus modelio, atlaiko iki 100 kg ar net didesnį svorį), bet ir vaikai nuo 7 metų. Prietaiso svoris siekia vos dešimt kilogramų, todėl, reikalui esant, jį galima nešti ir rankoje. Įkrovus vos vieną kartą riedžiu galima nuvažiuoti iki 20 km 10–15 km/h greičiu.

Riedžiai yra itin tyli, aplinkai nekenkianti, ekologiška judėjimo priemonė, todėl jais galima važinėti ne tik lauke, bet ir erdviuose namuose. Be to, jie pasižymi manevringumu, todėl šiek tiek įgudęs vartotojas gali nebijoti važinėti ir ankštesnėse erdvėse, pavyzdžiui parduotuvėje.

Verta paminėti, kad pirminis riedžio variantas buvo gaminamas su vairalazde, kuria buvo valdomas. Dabar atsirado ir riedžių be vairalazdės. Riedžių pusiausvyra valdoma per giroskopų sistemą. Veikimo principas labai paprastas: giroskopų sistema reaguoja į riedžio vairuotojo pozos pasikeitimą (palinkimą į priekį ar atgal) ir priklausomai nuo to yra keičiama judėjimo trajektorija ar greitis. Šios judėjimo priemonės yra gaminamos iš labai patvaraus, aukštos kokybės plastiko, o platformos yra aptrauktos guma, kad neslystų kojos.

Į ką verta atsižvelgti renkantis riedį? Renkantis riedį svarbu nepamiršti, kad aparatas yra valdomas kojomis, todėl praktiškesni yra tamsios spalvos riedžiai. Ant juodos, ar pilkos spalvos riedžio įbrėžimai ar įlenkimai bus mažiau pastebimi. Kita vertus, ryškesnių spalvų, blizgūs riedžiai atrodo tikrai efektingai, todėl neliksite nepastebėti aplinkinių. Beje, atkreipkite dėmesį į variklio galingumą bei baterijos talpą. Kuo didesnė baterijos talpa, tuo ilgiau ir greičiau galėsite važiuoti.

Dar viena reikšminga detalė: mažesnių gabaritų riedžiai yra manevringesni nei didesnių gabaritų. Svarbu atsiminti, kad laisvalaikiu ar darbe važinėjantis riedžiu, reikia nepamiršti pasirūpinti savo saugumu. Tam tiks aksesuarai ir apsaugos skirtos riedučiams ar dviračiams. Apsišarvavę kelių ir alkūnių apsauga bei šalmu drąsiai galite judėti tobulumo link!

Pagalba