Wi-Fi ryšys ir antenos, padedančios jį „prisijaukinti“

Wi-Fi ryšys ir antenos, padedančios jį „prisijaukinti“

 (90)    (0)

  Naujienos

Turbūt visi žinome, kad Wi-Fi reiškia belaidį ryšį. Tačiau, priešingai nei dažnai manoma, šios keturios raidės nėra tiesiog ryšio tipas. Tai ir prekės ženklas, valdomas Wi-Fi aljanso. O šis aljansas prisistato kaip pasaulinis kompanijų tinklas, suteikiantis belaidį ryšį.

Minėta technologija turi daug privalumų. Bene svarbiausias – galimybė naudotis internetu nepaisant buvimo vietos. Bet kaipgi „pagauti“ tą ryšį? Atsakymas – Wi-Fi antenos. Jų rasite ir pas mus – atrinkome ir siūlome pirkėjams antenas, kurios yra efektyvios ir padeda sklandžiai naudotis belaidžiu ryšiu.

Ištakos

Nors belaidis ryšys vis dar atrodo kaip modernus dalykas, ištakos siekia 1991-uosius. O technologija pirmiausia buvo pritaikyta... kasos aparatams!

Tiesa, 1991 m. dar nebuvo sugalvotas pavadinimas, prie kurio dabar esame įpratę. Vardas Wi-Fi pradėtas minėti vėliau – 2000 m. Per tą laiką „atsijoti“ geriausi sprendimai, rinkoje atsirado įvairių antenų, pasižyminčių skirtingomis ypatybėmis ir įkainojamų nevienodomis kainomis.

Raidžių žaismas

Tariama „vaifai“, o kaip rašoma? Kaip matote iš ankstesnių eilučių, W ir F raidės yra didžiosios, Wi ir Fi yra atskirtos brūkšneliu. Dažnai rašoma tiesiog „wifi“ (greičiausiai taupant laiką), tačiau taisyklingas variantas visgi yra Wi-Fi. Kitų variantų aljansas nėra patvirtinęs. Na, bet internete veikiausiai ieškosite paieškos langelyje įvedę „wifi antenos“.

Plačios galimybės

Istorija bei rašybos galvosūkiai nebūtų tokie įdomūs, jei ne Wi-Fi populiarumas ir plačios galimybės. Paplitimo mastai didžiuliai. Galimybė naudotis belaidžiu ryšiu šiandien yra kone kiekvienos miesto kavinės modernumo įrodymas.

Belaidžiu ryšiu gali būti naudojamasi ne tik įstaigose, bet ir namie. Juk patogu paskirstyti signalą per maršrutizatorių – kiekvienas šeimos narys gali naudotis internetu norimame kambaryje ir be jokių laidų. Tai ypač patogu, nes kiekvienas gali planuoti savo laiką ir netrikdyti kitų darbo.

Naudojimas patalpoje ir lauke

Jei ieškote Wi-Fi antenos, turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Kur antena bus naudojama – patalpoje ar lauke? Savo asortimente turime visokių. Jei kyla klausimų, kviečiame susisiekti ir pasikonsultuoti – padėsime atrasti optimaliausią sprendimą. Su naudojimo vieta labiausiai susiję veiksniai yra šie: atsparumas drėgmei (vandeniui) bei veikimo temperatūra. Tai vieni iš kriterijų, pagal kuriuos nusprendžiama, kuri antena yra tinkamesnė konkretiems poreikiams.

Ką reiškia „kryptinė“?

Prie kai kurių antenų nurodoma, kad jos yra kryptinės. Tokio tipo antenos naudingos, jei žinote, kurioje pusėje yra siųstuvas. Tuomet anteną nukreipiate reikiama kryptimi – taip gaunamas stiprus ryšys.

Kryptinės antenos naudingos ir dėl mažesnio neigiamo jautrumo. T. y. kitų krypčių trikdžiai nėra taip stipriai juntami. Tad galima teigti, jog toks įrenginys savo darbą atlieka „nesiblaškydamas“. Puikus pavyzdys – „Melon N9“, kuri yra ne tik efektyvumo, bet ir praktiškumo sinonimas.

Standartai

Prie Wi-Fi antenų paprastai būna nurodomi standartai. IEEE 802.11 – turbūt pažįstama kombinacija. Pabaigoje dar būna pridėta raidė (arba dvi raidės), iš kurios suprantama, kokia duomenų sparta galima. Pavyzdžiui, 802.11b reiškia, kad duomenų siuntimo / priėmimo greitis – iki 11 Mbps. O štai 802.11ac – daugiau nei 800 Mbps (tiksliau, 867). Tiesa, šiuos skaičius galėtume pavadinti „laboratoriniais“. Realiomis sąlygomis jie yra mažesni.

Išmanumas

Kaip ir viskas aplinkui, taip ir antenos pasižymi išmaniais sprendimais. Štai LED indikatorius – paprastas ir kartu genialus sprendimas, suteikiantis patogumo. Nereikia sukti galvos, kokia yra ryšio situacija, nes apie tai indikatorius informuoja.

Kai kurios antenos kompaktiškos ir patvirtinančios posakį, jog genialu yra tai, kas paprasta. Sakykim, nebrangi ir praktiška antena maršrutizatoriui, padidinanti bevielio ryšio stiprumą ir aprėpti. Ir kainuojanti vos 12 eurų.

Kita interneto įranga

Gerai, kai pavyksta rasti norimą anteną. O ką daryti, jei reikalinga ir kita interneto įranga, pavyzdžiui, modemas ar maršrutizatorius? Pas mus, kaip sakoma, yra viskas iš vienų rankų. Tad vienu apsipirkimu galite apsirūpinti visa reikiama įranga. O jei kyla kokia dvejonė, susisiekite.

Kokia belaidžio ryšio ateitis?

Paskiausiai norėtųsi aptarti vieną klausimą: kokia belaidžio ryšio ateitis? Wi-Fi patogumą įvertino visas pasaulis. Nereikia griozdiškų laidų nei namie, nei įstaigose. Naudojimosi internetu laisvė leidžia žymiai patogiau dirbti ir pramogauti. Tad atsižvelgiant į pozityvius vartotojų atsiliepimus galima tarti tokius žodžius: toje belaidžio ryšio ateityje gyvename jau dabar.

 (90)    (0)