Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Bet kada galėsite išvalytii slapukus pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Rankų darbo žaislai – žaidimų draugai ir namų dekoracija (II dalis)

Rankų darbo žaislai – žaidimų draugai ir namų dekoracija (II dalis)

 (89)    (0)

  Naujienos

Pirmoje straipsnio dalyje rašėme apie tai, kad rankų darbo žaislai yra puikūs žaidimų draugai ir namų dekoracija. Trumpai tariant, naudingumas ir smagumas puikiai dera!

Minkšti žaislai – tarp geidžiamiausių

Iperku.lt asortimente – rankų darbo minkšti gyvūnėliai. Kodėl būtent minkšti žaislai? Atkreipkite dėmesį į esminį žodį – minkšti. T. y. jaukūs, mieli. Išskirtina savybė – emocinga išraiška. Štai pažvelkite į mūsų siūlomus personažus. Jie charakteringi, kiekvieno žvilgsnis gyvybingas, draugiškas. Psichologiniu požiūriu minkštų žaislų nauda taip pat didelė – vaikas žaisdamas gali susikoncentruoti, rūpintis mielu gyvūnu, suteikti jam vardą ir kurti ištisas istorijas. Beje, ar kada atkreipėte dėmesį, kad meškučių ir kitokių pliušinių bičiulių visuomet būna vaikų psichologų kabinetuose?

Patyrinėjus pasaulio žaislų istoriją matoma, kad variantų itin daug – vieni pliušiniai, kiti plastikiniai... Ar prisimenate Furbį? O „Tamagotchi“ elektroninį gyvūnėlį? O žaidimų kompiuteriuką (tetrį) „Game Boy“? Visi šie žaislai ir žaidimai skirtingi, tačiau žvelgiant iš istorinės perspektyvos (paminėti pavyzdžiai – XX a. pab.) yra įvardijami tarp populiariausių.

Pastaruoju metu pastebima, kad tėvai vis dažniau ieško ne tik „minkšta“, bet ir „rankų darbo“. Tikimasi rasti ir išrinkti kruopščiai pagamintą ir savitą žaislą. Ar tai būtų vaiko gimtadienio dovana, ar tiesiog pirkinys be progos, malonu, kai yra iš ko rinktis. O kai namie daug minkštų žaislų, tai vaikas jaučiasi gerai – saugioje, pažįstamoje aplinkoje.

Interjeras ir tvarka

Priminsime, kad pirmoje straipsnio dalyje rašyta ir apie interjerą. Galima teigti, kad dar vienas rankų darbo žaislų privalumas – supažindinimas su tvarkymusi. Akivaizdu, jog išmėtyti daiktai kambario nepuošia. Jūsų mažiesiems veikiausiai bus įdomu pažaidus susidėlioti žaisliukus, o Jums – džiaugtis, kad atžalos ne tik linksmos, bet ir tvarkingos. Tiesa, neturėtumėte tikėtis iš vaiko to, ko tikėtumėtės iš suaugusio pedanto. Taip sakant, reikia leisti vaikams pabūti vaikais...

 (89)    (0)