Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Bet kada galėsite išvalytii slapukus pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Rankų darbo žaislai – žaidimų draugai ir namų dekoracija (I dalis)

Rankų darbo žaislai – žaidimų draugai ir namų dekoracija (I dalis)

 (104)    (0)

  Naujienos

Rankų darbo žaislai – žaidimų draugai ir namų dekoracija! Dar daugiau: tai kūrybinis, lavinamasis ir pozityvus dėmuo auginant vaiką. Žaidimai – svarbi mažojo žmogaus raidos dalis, todėl svarbu pasirūpinti ne tik žaislų kiekybe, bet ir kokybe.

Rankų darbo žaislai – atokvėpis šurmulyje

Planšetės, visokiausi modernūs dalykai traukia ir tėvus, ir vaikus, tačiau gana dažnai sutinkama, kad mažiau yra daugiau. Vienas žaislas gali būti mielesnis už trisdešimt kitų kartu sudėjus. O pailsėti nuo kompiuterinių dalykėlių padeda emocingi, jaukumą kuriantys rankų darbo gyvūnėliai.

Tai atokvėpis šurmulyje. Nuoširdžiai sukurti gyvūnėlių personažai papasakoja daug. Jų geranoriškas žvilgsnis kviečia draugauti. Jeigu ieškote originalios dovanos vaikui, jeigu svarstote, ką nupirkti, kad įkvėptų atžalos fantaziją, atsakymą jau turite.

Istorijų pasakojimas ir vaiko raida

Mielas žaislas gali būti interjero dekoracija arba... istorijų herojus! Juk vaikai žaidžia, kuria ištisą pasaulį. Minkštas žaislinis katinas gali tapti architektu, rašytoju, lobių ieškotoju... Neįtikėtina, kiek prasmių sukuria vienas rankų darbo kūrinys.

Vieningai sutinkama, jog rankų darbo žaislai naudingi vaiko raidai – ne tik todėl, kad atžala susipažįsta su jų išskirtinumu. Vien pati rankomis pagamintų daiktų koncepcija padeda ugdyti požiūrį, idėjas. Vaikui parodoma, kad geri, įdomūs dalykai – ne tik tie, kurie yra TV ar kompiuterio ekrane.

Prisiminkite, ką rašėme apie istorijų kūrimą. Juk tai – taip pat vaiko ugdymas. Leisdami laiką su mažuoju galite pradėti pasakoti, ką ir kur koks nors minkštas žaisliukas veikia. Tegul vaikas įsitraukia, pratęsia istoriją. Kurkite pasakas, nes minkšti rankų darbo žaislai – nuostabūs gražių pasakojimų veikėjai!

Atnaujinkite namus

Ieškote dekoracijos svetainei ar kitam kambariui? Besišypsantis personažas puikiai dera interjere, įneša gaivaus vėjo ir suteikia teigiamos energijos. Tad žaislas – ne tik žaislas! Apie tai skaitykite tęsinyje – antroje straipsnio dalyje – po savaitės.

Beje, rankų darbo (ir kitokių) vaikiškų dalykų rasite čia (nuoroda). Jūsų mažajam bus smagu rinktis kartu, o Jums – žinoti, kad pirkinys bus naudingas.

 (104)    (0)