Modernūs ir praktiški kietojo kuro šildymo katilai

Modernūs ir praktiški kietojo kuro šildymo katilai

 (93)    (0)

  Naujienos

Lietuvių liaudies patarlė byloja „Namai namučiai, nors ir po smilga.“ Šios senovinės išminties pagrindinė mintis – noras turėti savo namus yra natūralus poreikis. 

Nes būtent namai yra ta vieta, kur kiekvienas po sunkios darbo dienos atsipalaiduoja, atgauna jėgas, švenčia šventes artimųjų, giminių apsupty, svajoja, leidžia laisvalaikį su šeima ir t. t.

Taigi, nors kiekvienas subrendęs žmogus išreiškia norą turėti savo kampą „nors ir po smilga“, tačiau daugelis visgi pirmenybę teiktų kokybiškų žaliavų namui su gera ventiliacija, sveikatai nekenksminga apdaila ir ilgaamže šildymo sistema. Atsižvelgdama į klientų kintančius poreikius ir šildymo katilų paklausą, elektroninė parduotuvė Iperku.lt žengia į naują rinką, plečia savo asortimentą šildymo katilų pasiūla bei stengiasi tobulėti naujoje srityje.

Todėl apie šildymo sistemų įvairovę, jų privalumus bei trūkumus verta pakalbėti kiek plačiau. 

Šildymo katilai ir jų įvairovė

Nepaisant vis garsesnių pasaulio politikų kalbų apie klimato atšilimą, žiemos Lietuvoje šiltu oru gyventojų nelepina. Tad funkcionalūs šildymo katilai lietuvio namuose yra ne prabangos prekė, o būtinybė.

Pradėjus domėtis šildymo sistemomis stebina šildymo katilų gausa ir įvairovė. Tai yra įvairūs kietojo ir skystojo kuro, dujiniai, elektriniai, granuliniai, katilai-viryklės, židiniai-krosnelės. Nesunku sutrikti tokiame gausiame šildymo katilų asortimente. Todėl neprošal atidžiau pasidomėti, koks katilas labiausiai tiktų Jūsų namams.

Kietojo kuro katilai

Statote namą ir svarstote, kokią šildymo sistemą įsirengti? Praktiški žmonės žino vieną neginčytiną tiesą – kietojo kuro šildymo katilai yra optimalus pasirinkimas taupantiems, nes šildymas kietu kuru išlieka pigiausiu iš visų galimų variantų. Ir, kaip teigia specialistai, šildymo katilais vertėtų pasirūpinti dar vasarą. Arba, kaip byloja lietuvių liaudies išmintis, roges reikėtų ruošti vasarą, o ratus žiemą.

Taigi, norint žiemą džiaugtis šiltais ir jaukiais namais, šiais patogumais teks pasirūpinti dar šiltuoju metu laiku.

Be visų šių rūpesčių, būtina nepamiršti apskaičiuoti, kokio galingumo katilo reikia būtent Jūsų namams. Nes per silpnas katilas būsto tiesiog neapšildys, tačiau pernelyg galingas šildymo katilas – tai pinigai, išmesti į balą, nes perteklinę šilumą teks išleisti vėdinant namus per langus ir duris. Be to, įsigijus pernelyg galingą katilą būtina pasirūpinti kuo didesniu vandens kiekiu šildymo sistemoje. Priešingu atveju labai sutrumpės šildymo katilo gesinimo / kūrimo intervalai. 

Privalumai ir trūkumai

Kietojo kuro šildymo katilai, kaip jau minėta, yra pigiausias namų šildymo būdas. Pigiausias, tačiau stereotipiškai manoma, kad galbūt ne pats patogiausias. Daugelis vartotojų bijo nepatogumų, kuriuos tenka įveikti namus šildant malkomis ar anglimis, nes žino, kad senesnių modelių kietojo kuro katilus tekdavo kūrenti bent po kelis kartus per dieną, kad namai neatšaltų. Tai buvo labai nepatogu daug dirbantiems, užsiėmusiems žmonėms.

Visgi norime pradžiuginti laiką taupančius klientus – progresas nemiega, o žengia koja kojon kartu su vartotojų poreikiais. Todėl šiuolaikiniai šildymo katilai yra labiau pritaikyti laiką taupantiems namų šeimininkams.

Šiuolaikiniai lietuvių gamintojų šildymo katilai pasižymi ilgaamžiškumu ir patikimumu. O kai kurie iš jų, pavyzdžiui, „Vienybė 10+“, „16+“, „20+“, „31+“ pripažinti Lietuvos rinkoje kaip itin kokybiški gaminiai ir yra pelnę metų gaminio aukso medalį.

Jei svarstote apie lietuvių gamintojų šildymo katilus – neabejokite, tai tikrai dėmesio verti įrenginiai. 

Naujos kartos šildymo katilų veikimo principas

Galime didžiuotis, kad ilgai besikūrenantys šildymo katilai išrasti, ir patentuoti mūsų gimtojoje Lietuvoje. Vadinamųjų žvakės tipo šildymo katilų veikimo principas skiriasi nuo iki tol egzistavusių katilų. Kuras juose dega ne iš apačios į viršų, bet iš viršaus į apačią. Galima pateikti tokio degimo vaizdžią iliustraciją. Pavyzdžiui, uždegus degtuką ir pakreipus jį galvute į apačia pastebimas labai greitas degimas – liepsna žaibišku greičiu „suryja“ degtuko medieną. Tačiau jei uždegę degtuką laikysime liepsna (degtuko galvutę) į viršų, liepsna degs iš lėto, ramiai.

Kūrenant šio tipo katilą, malkos, durpių briketai, medžio pjuvenų granulės ar anglys sukraunami į krosnį maždaug 1,5 aukščio stulpeliu ir dega iš viršaus į apačią.

Degimo intensyvumą reguliuoja viduje įmontuotas trijų dalių teleskopinis vamzdis, kurio apačioje esantis oro skirstytuvas remiasi į pakurą ir kartu su ja palengva leidžiasi žemyn. Toks veikimo principas turi įtakos nenutrūkstamam medžiagų degimui, todėl malkos krosnyje gali degti iki 30 valandų, pjuvenų granulės iki 4 parų, o akmens anglys net iki 7 parų. Nebereikia kas porą valandų bėgioti į katilinę. Galima komfortiškai atsipūsti šiltame būste, o laisvą laiką skirti šeimai. 

Techninės šildymo katilų charakteristikos

Žvakės tipo šildymo katilai pasižymi saugumu (dažniausiai jie būna įvertinti CE sertifikatu), ilgaamžiškumu (tarnauja apie 15 metų) ir taupumu (tiek kūrenant maksimaliu, tiek minimaliu režimu).

Be to, šie šildymo katilai yra „neišrankūs“ kurui – „valgo“ tiek akmens anglis, tiek pjuvenas, granules, malkas ir t. t.

Kietojo kuro katile gali būti įmontuotas ir elektroninis valdiklis, kuris degumo intensyvumą reguliuoja dar patogiau. Tokiuose valdikliuose yra instaliuotos skirtingos programos, skirtos reguliuoti kūrenimą akmens anglimis ir medžio malkomis. Prie valdiklio galima primontuoti ir termostatą. Tuomet atsiranda galimybė (net ir kietuoju kuru kūrenant) palaikyti namie pastovią temperatūrą. Tokiu būdu kietojo kuro šildymo katilą galima patobulinti iki beveik automatinio aparato, taupančio šeimininko resursus bei laiką.

Šie patobulinimai leidžia be rūpesčių išvažiuoti ilgesniam laikui ir nesijaudinti dėl namų saugumo. Jei dingtų elektra, liepsna katile automatiškai būtų gesinama. Taip galima išvengti gaisro rizikos. Tačiau dar viena pripažinta tiesa neginčijama: atsarga gėdos nedaro. Kitaip tariant, šildymo sistema reikalauja atsakingumo.

Dar vienas privalumas – tai naudingumo koeficientas, siekiantis net 83 proc., Ir, žinoma, universalumas.

Gera krosnis atitiks ne tik praktiškų ir resursus taupančių žmonių poreikius, bet ir tų, kuriems komfortas pirmoje vietoje.

 (93)    (0)