4G antenos: keletas aktualių sąvokų

4G antenos: keletas aktualių sąvokų

 (95)    (0)

  Naujienos

Ieškote, kuo pasipuošti? Internetas pernelyg lėtas? Rodos, tai klausimai, kurie niekaip nesusiję. Visgi tie klausimai gali būti išsprendžiami vienoje vietoje. Iperku.lt veiklą pradėjo nuo interneto antenų ir palaipsniui gilinosi į naujas nišas. Todėl Jūs galite patogiai apsipirkti „po vienu stogu“.

Platėjant asortimentui interneto antenos išlieka svarbi dalis. O kas aktualu pirkėjams? Kalbant apie ryšio stiprinimo sprendimus galima išskirti daugybę punktų: kaina, praktiškumas, efektyvumas ir t. t. 4G ryšys sparčiai įsiveržė į internautų gyvenimą. Kaip galima nesidžiaugti, jei interneto greitis didesnis. Deja, ne visur tuo greičiu džiaugiamasi. Tačiau situaciją įmanoma pagerinti.

4G antenų kategoriją rasite čia. Galite patogiai susirūšiuoti prekes pagal kainą. Nuo ko pradedam? Dėmesį patraukia 25 dBi antena, žemos kainos ir gero efektyvumo derinys. Ir tai tik pradžia – pasiūla orientuota į skirtingus poreikius, prieinamas optimalus variantas kiekvienai kišenei.

Yra ir daug klausimų bei sąvokų, vertų aptarimo. Trumpai apie tai, kas aktualu.

Decibelai. Prie antenų nurodomos raidės dBi (decibelų trumpinys). Taip žymimi skaičiai reiškia antenos stiprinimą. Konkretesnis apibūdinimas skambėtų štai taip: šiuo rodmeniu nusakomas elektromagnetinių virpesių siuntimo / gavimo efektyvumą.

Kryptinė antena. Šia sąvoka apibūdinamos antenos, kurių efektyvumas didžiausias viena kryptimi. Tai puikus pasirinkimas tuomet, kai žinoma, kur yra siųstuvas. Kryptinės 4G antenos naudingos ir dėl „susikaupimo“ – tokius įrenginius mažiau slopina kitų krypčių trikdžiai.

Yagi. Šios raidės, esančios įrenginio aprašyme, reiškia bent tris dalykus. Pirmasis – tai geru stiprinimu pasižyminti kryptinė antena. Antrasis – įrenginys pasižymi dideliu efektyvumu, vadinasi, tinka tolimose vietovėse. Trečiasis – norint pasiekti maksimalų efektyvumą, reikia gerai atitaikyti, į kurią pusę anteną pakreipti. 

MIMO (multiple input, multiple output). Kaip jau supratote iš žodžio multiple (angl. sudėtinis), bandoma „prisijaukinti“ ryšį su daugiau nei viena antena. Arba su dvigubos poliarizacijos antena. Tokio tipo įrenginiai susiję su dideliu duomenų „keliavimo“ greičiu.

Pats metas aptarti būtent poliarizaciją. Iperku.lt asortimente esančių antenų poliarizacija yra horizontali arba vertikali (kai kurių siūlomų produktų dviguba). Horizontali bei vertikali priklauso tiesinės poliarizacijos tipui. Naudinga žinoti, kad efektyviausiai antena veikia tada, kai tiek siųstuvas, tiek imtuvas yra su tokios pačios poliarizacijos antenomis.

Taigi, kalbant apie ryšio stiprinimo antenas atrandama įvairių sąvokų. Ir nepaisant to, kad el. parduotuvės asortimentas tampa turtingesnis įvairių kategorijų prekių, interneto antenos ir toliau lieka vienu iš prioritetų.

 (95)    (0)